Oslávte Deň Európy 2019 v európskych inštitúciách.

Najnovšie udalosti.

Prečo oslavujeme Deň Európy?

št 9.5

Deň Európy (9. mája) je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie prijatia historicky významnej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.

Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Zmluva, ktorá viedla k vytvoreniu takéhoto orgánu, bola podpísaná o rok neskôr. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania spoločenstva krajín, ktoré dnes nazývame Európskou úniou.

Oslávte Deň Európy 2019 v európskych inštitúciách. Tradičný Deň otvorených dverí sa uskutoční 4. mája v Bruseli, 9. mája v Luxemburgu a 19. mája v Štrasburgu.

Tohtoročnou témou v Bruseli a Štrasburgu je rozhodovanie o budúcnosti. Voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 26. mája, vám poskytnú príležitosť zapojiť sa do rozhodovania o tom, kto bude prijímať dôležité rozhodnutia, ktoré ovplyvnia váš každodenný život. Príďte voliť a prevezmite zodpovednosť za budúcnosť: tentorazidemvolit.eu.

#EUopenday

Deň Európy 2019
DEŇ EURÓPY 2019

Deň otvorených dverí sa uskutoční 4. mája v Bruseli, 9. mája v Luxemburgu a 19. mája v Štrasburgu.

Na Slovensku

Bardejov / Nadchádzajúce udalosti

Ing. František Haluška

PONUKA VZDELÁVANIA PRE 21. STOROČIE

Dolné gymko

Spýtajte sa

Spojená škola J. Henischa, Slovenská 5, 085 01 Bardejov,
ssjhbj@slovanet.sk,
Zavolajte nám.

Kontakt
Facebook

Objavte nás na Facebooku.

@SSJHBJ @ssjh1 @casopis.gymos
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!