Blogs

Spojená škola Juraja Henischa, Slovenská 5, Bardejov

Slovak Telekom dosiahol tržby 373 miliónov eur

Slovak Telekom dosiahol tržby 373 miliónov eur

--T--

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvých šesť mesiacov tohto roka celkové konsolidované výnosy 373,2 milióna eur.

V porovnaní s prvým polrokom 2015 to predstavuje rast o 1,7 milióna eur. Ako informovala vo štvrtok skupina, prevádzkový zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov (EBITDA) stúpol medziročne o 5 % na 157,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní rástol aj priemerný výnos na zákazníka (ARPU), a to na 12,1 eur z 11,7 eura.

Najväčší rast výnosov majú po šiestich mesiacoch dcérske spoločnosti Zoznam a Zoznam Mobile, medziročne vzrástli o 25 % a dosiahli 4 milióny eur. Dcérska spoločnosť Digi Slovakia evidovala rast výnosov o 10 % na 17,8 mil. eur. Výnosy dcérskej firmy PosAm klesli v sledovanom období na 11 miliónov eur, pričom za medziročným rozdielom stojí podľa vyjadrenia skupiny ukončenie veľkých projektov v minulom roku najmä vo verejnom sektore.

K 30. júnu 2016 využívalo služby mobilnej siete Slovak Telekom 2,23 mil. zákazníkov, čo predstavuje medziročný rast o 31 tisíc zákazníkov. Skupina pokračovala v rozširovaní 4G siete, pričom ku koncu júna bola k dispozícii pre 80,5 % populácie.

Spoločnosť Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Skupinu Slovak Telekom tvoria materská spoločnosť Slovak Telekom a jej dcérske spoločnosti Zoznam, Zoznam Mobile, Telekom Sec, PosAm a Digi Slovakia.

ZDROJ: Správy/ pravda.sk
Slovak Telekom
Slovak Telekom (Foto: google)
Používaš služby Slovak Telekom? Zanechaj tu komentár.

Ing. František Haluška Ing. František Haluška