Blogs

Spojená škola Juraja Henischa, Slovenská 5, Bardejov

Záujem podnikov o nové technológie čoraz viac rastie

Záujem podnikov o nové technológie čoraz viac rastie

Inovácie tiež spoločnostiam umožňujú flexibilnejšie komunikovať s klientmi.

Škola dnes

Záujem väčších podnikov o nové technológie sa čoraz viac zvyšuje. Potvrdzujú to mladé inovatívne podniky, ktorým rastie šanca uspieť na domácom aj zahraničnom trhu.

V poslednom období, teda posledný polrok vidíme zvýšený záujem zo strany väčších podnikov o nové technológie, v našom prípade o rádiofrekvenčnú identifikáciu. Musím ale podotknúť, že tento záujem prichádza zväčša zo zahraničia, kam exportujeme 95 % našich zariadení. Práve toto percento poukazuje na stav rozvinutosti Priemyslu 4.0 na Slovensku,” skonštatoval výkonný riaditeľ spoločnosti TSS Company Peter Spiess.

Ministerstvo hospodárstva pracuje na strategickom dokumente o rozvoji inteligentného priemyslu na Slovensku. Podľa Spiessa je akákoľvek podpora tohto priemyslu dobrá. “Pred piatimi rokmi mala máloktorá domácnosť tablet, dnes ho máloktorá domácnosť nemá. A presne tak je to aj vo sfére priemyslu. Je absolútne nevyhnutné, aby podniky na Slovensku podrástli aj v oblasti informatizácie, internetu vecí, respektíve Priemyslu 4.0,” podotkol Spiess.

Inovácie tiež spoločnostiam umožňujú flexibilnejšie komunikovať s klientmi. Také skúsenosti má spoločnosť LEDeco solution, ktorá pôsobí na trhu s osvetlením a špecializuje sa na LED technológiu a optické vlákna. “Okrem našich technológií inovujeme aj vo všetkých ostatných smeroch. Minulý rok sme napríklad presunuli celú spoločnosť na serverové riešenia, ktoré sú pripravené na veľký nárast a zvýšenie kapacít, na ktorých v súčasnosti aktívne pracujeme nielen v zahraničí, ale aj tu na Slovensku. Taktiež už viac než šesť rokov funguje celá spoločnosť na Google apps for business, čo nám umožňuje niekoľkonásobne vyššiu efektivitu a flexibilitu pri riešeniach požiadaviek našich klientov, ako aj interne riešiť rôzne problematiky,” priblížila obchodná riaditeľka spoločnosti Marianna Slivková.

ZDROJ: Správy info.sk
Inovácie tiež spoločnostiam umožňujú flexibilnejšie komunikovať s klientmi.  (Foto: info.sk)
Inovácie tiež spoločnostiam umožňujú flexibilnejšie komunikovať s klientmi. (Foto: info.sk )
Registrovali ste svoju školu? Zanechajte tu komentár.

Ing. František Haluška Ing. František Haluška