Blogs

Spojená škola Juraja Henischa, Slovenská 5, Bardejov

Google a jeho cesta za čistú energiu

Google a jeho cesta za čistú energiu

Solárne dni

V roku 2010 spoločnosť Google prehlásila, že v roku 2017 budú jej prevádzky stopercentne zásobované obnoviteľnými zdrojmi energie. Podarilo sa?

Dnes sa zdá, že vďaka terajšiemu obstaraniu kontraktov na dodávku ďalších 900 MW z veterných fariem svoj sľubu skutočne splnil. Podobnú latku si stanovila aj rada iných spoločností a štátnych inštitúcií, ale ich energetická prevádzka zďaleka nebola taká nákladná, ako u Google.
Apple, IKEA, Microsoft, Wal-Mart, Mars, Procter & Gamble alebo napríklad americkej Ministerstvo obrany. Zďaleka nie každý z tých, kto sa do behu na dlhu trať zapojil, dobehol až k cieľovej rovinke.
Zlatú si síce odniesol Microsoft, ale zo stovky pretekárov stále "beží" 83. To Google už prebehol cieľovou páskou ako strieborný, a zjavne mu nedochádza dych. Neha Palmer, vedúci divízie stratégie energiou spoločnosti sa nechal počuť, že:
"Sto percent obnoviteľných zdrojov je pre Google len začiatok." A to aj napriek tomu, že táto spoločnosť dnes globálne prevádzkuje zariadenie s výkonom viac ako 2,6 GW. Od slov k činom ale Google evidentne nemá nikdy ďaleko, čo teraz potvrdil aj naplnením svojho sľubu.

ZDROJ: BSD
Zanechajte komentár.

Ing. František Haluška Ing. František Haluška