Minister školstva

25. november

Prezident SR Andrej Kiska prijal demisiu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Pellegriniho a na jeho miesto vymenoval súčasného štátneho tajomníka rezortu Juraja Draxlera.

Juraj Draxler

Juraj Draxler
Foto: TASR

Juraj Draxler sa narodil v roku 1975. Vyštudoval komparatívnu politológiu na University of York vo Veľkej Británii ako štipendista britskej vlády a integrované sociálne vedy na Jacobs University v Nemecku. V minulosti pôsobil ako novinár v agentúre Reuters.

V oblasti školstva, vedy a výskumu začal pracovať v roku 2005 ako výskumný pracovník prestížneho Centre for European Policy Studies (CEPS) v Bruseli.

Ako vysokoškolský učiteľ pôsobil na University of New York v Prahe a vyučoval aj na tamojšej Angloamerickej univerzite. V lete 2014 sa stal poradcom ministra školstva, vedy, výskumu a športu.

Dňa 11. septembra 2014 ho vláda vymenovala za štátneho tajomníka ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Juraj Draxler prioritne zodpovedá za oblasť regionálneho školstva a vysokých škôl. Po svojom vymenovaní Juraj Draxler za prioritu určil sfunkčnenie grantového systému a pritiahnutie väčšieho objemu peňazí z úrovne EÚ do slovenskej vedy a výskumu.

Zdroj: http://www.teraz.sk/slovensko/profil-juraj-draxler-minister-skolstva/107667-clanok.html

Bardejov, 26. novembra 2014 (SŠJH Ing. František Haluška)

Obsah dokumentu

Číslo dokumentu 772

Súvisiace témy

QR Kód

  • Čítané x