Správy

ssjh Bardejov

Záverečný

November

Slnečný majer

Silvia Babčaková
Slnečný majer v obci Stebnícka Huta ponúka množstvo aktivít, ktoré každoročne lákajú veľký počet turistov. Jazda na koni, bazén, posedenie v altánku, či samotná príroda prilákala aj redakciu Gymoš, ktorá tam strávila dva záverečné dni školského roka 2015. Kolektív sa zišiel v hojnom počte a postaral sa o mimoriadnu zábavu.

Členovia časopisu sa po príchode rýchlo aklimatizovali a hneď po tom si každý svoj voľný čas vyplnil inak. Niektorí hrali karty, iní sa šli vyblázniť na detské ihrisko, no našli sa aj takí, ktorí dali prednosť ležaniu na posteli, počúvaniu hudby a rozprávaniu sa v izbe alebo relaxovaniu na balkóne ubytovne.

No všetci sa najviac tešili na kone, ktoré sú najväčšou pýchou Slnečného majera a, samozrejme, boli nevyhnutnou súčasťou spoločného programu. Prechádzkou po stajni mladí novinári obdivovali krásu od najmenších po tie najvyššie a tí odvážnejší na nich aj vysadli a v sprievode mladých dievčat si vychutnali jazdu po jazdiarni. Menej odvážni sa s nimi aspoň odfotili v dostatočnej vzdialenosti. Obdivovali aj somáre, zajace a psy v areáli. Začiatočníci, ktorí tu boli s redakciou Gymoš prvýkrát, si výlet tiež veľmi užili, o čom svedčia ich pozitívne názory. Grafička Aneta Balaščáková hodnotí výlet takto: „Bol to pre mňa príjemný zážitok so super ľuďmi. Zažili sme kopec zábavy, smiechu a nových skúseností. Keďže triedny výlet sme nemali, tak som si naplno užila tento a rozhodne neľutujem, že som tu bola.“ Jej spolužiačka Ema Rohaľová je z výletu rovnako nadšená: „Veľa sme sa nasmiali, som veľmi rada, že som sa tohto výletu mohla zúčastniť. Teším sa aj na ďalší rok.“

Ak si niekto myslí, že tam nie je dostatok športových alebo súťažných aktivít, tak sa veľmi mýli. Jednou z najobľúbenejších je biliardový stôl v hornej hale hotela, kde sa odohrávalo množstvo súbojov. Svoje sily si zmerali aj druháci proti vedúcemu redakcie Branislavovi Boďovi, ktorý sa po svojej prehre dlho nedokázal spamätať. „Som frustrovaný,“ dodal po nečakanej prehre s outsidermi turnaja redaktorom Petrom Bubenom a Anetou.

Pri návšteve Slnečného majera by rozhodne nikto nemal vynechať ani posedenie v drevenom altánku uprostred prírody, ktoré členovia redakčnej rady naplno využili hneď po večeri a spoločenských hrách. Konala sa tu totiž spoločná opekačka mäsových výrobkov, zemiakov, dokonca aj sladkého marshmallow, ktorému neodolal nikto. Medzitým nastala vážna chvíľa, kedy sa hlasovalo o miesto šéfredaktora časopisu. Nakoniec sa ňou stala Janka Bosáková. Po tom sa väčšina poberala do svojich izieb, ale boli aj takí, ktorých veľký hrejivý oheň odtiaľ nemohol dostať a rozprávali sa pri ňom ešte dlho do noci. O tom, že spoločne strávený večer bol pre nich najlepšou chvíľou celého výletu, svedčila ich nálada a humor, ktorým ho spríjemňovali. „Spoločná opekačka bola super, veľa sme sa rozprávali a vďaka tomu, že sme boli všetci spolu, som lepšie spoznala niektorých ľudí,“ hovorí ďalej Ema.

Druhý deň na Majeri bol krátky a pre niektorých aj veľmi náročný po prebdenej minulej noci. Nechýbali spoločné raňajky či rozlúčka, po ktorej sa všetci rozišli domov. Ostali len spomienky a zápis v „kronike“ Slnečného majera, teda na streche altánku, kde Gymoš z roku 2015 svieti najvyššie a najkrajšie zo všetkých podpisov, čím pripomína spoločné chvíle na záverečnom výlete.

Slnečný majer
Slnečný majer

ZDROJ: ssjh

Zanechajte komentár.

Kategória správ: Gymoš

Komentovať správuSociálne siete

Flipboard