22.04.2018 Teplota vzduchu : 10.75 °C - Dnes je nedeľa, Škola dnes, meniny má Slavomír | Práve nás číta: 49
 

Patrik Herman: „S tým som sa ešte nestretol!“

Práce študentov / 2012 / Štúrovo pero

Patrik Herman: „S tým som sa ešte nestretol!“
Týmito slovami začal hodnotenie Gymoša, školského časopisu Spojenej školy Juraja Henischa, moderátor televízie Markíza na sedemnástom ročníku najprestížnejšej študentskej novinárskej súťaže Štúrovo pero 2011, ktorej vyhodnotenie sa konalo v dňoch 27. a 28. apríla 2012 vo Zvolene. Narážal na fakt, že Gymoš ako jediný stredoškolský časopis na Slovensku má mesačnú periodicitu! Počuť túto vetu z úst jedného z najlepších slovenských žurnalistov musí potešiť každého. No to bol len začiatok.
Každoročne sa Krajská knižnica vo Zvolene stáva koncom apríla centrom stredoškolskej a vysokoškolskej žurnalistiky. Porota zložená z renomovaných odborníkov udeľuje ocenenia v štyroch kategóriách- stredoškolský časopis, vysokoškolský časopis a novinársky stredoškolský a vysokoškolský príspevok. Najkvalitnejšie obsadenou je bezpochyby kategória stredoškolský časopis, v ktorej bojovalo osemdesiatsedem časopisov z celého Slovenska. Je to tretí najvyšší počet za posledných desať rokov. Pri posudzovaní sa hodnotí celý rad aspektov- od obsahovej štruktúry, cez jeho grafickú úpravu až po schopnosť prepojiť časopis so životom školy. Uplatniť sa v tejto nabitej konkurencii znamená pre časopis významné ohodnotenie jeho práce. A na to všetci účastníci netrpezlivo čakali.
Štúrovo pero 2011 Je sobota, 28. apríl, krátko po trinástej hodine. V študovni knižnice by sa nervozita dala krájať. Po dvojdňovom maratóne prichádza slávnostné vyhodnotenie. Stredoškolské časopisy sú na rade ako posledné. Okrem troch hlavných cien sa udeľuje aj niekoľko ocenení televízie Markíza. Sú rozdelené do troch stupňov, pričom prvý je najvyšší. Tento rok Patrik Herman za nadáciu vyhlásil päť tretích, štyri druhé a tri prvé miesta. Posledným, a teda najlepším v tejto kategórii sa stal Gymoš. Stačili dva roky existencie časopisu a dostavil sa prvý veľký úspech. Úspech, ktorý veľmi teší, ale zároveň zaväzuje. Otvára možnosti, ale núti prácu neustále skvalitňovať. No predovšetkým motivuje. Je dôkazom, že entuziazmus spojený s primeranou dávkou zodpovednosti prináša ovocie.
Som rád, že som mohol zažiť tento pocit. Možno sa už nebude opakovať, ale možno... ktovie? Jedno však viem určite. O rok tam pôjdem znova. Pre seba a pre študentov, ktorí sú hrdí na svoju školu. A ja na nich!

Príloha PDF, Patrik Herman TV Markíza | Fotoarchív

Bardejov, 30. apríla 2012 (Mgr. Branislav Boďo, učiteľ SJL)

Počet zobrazení: 1620x
Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.


 
O škole

Gymnázium
SOŠ polytechnická

Viac »
Bardejov

Panoramatické mesto.

PANOMIO »
Pomoc & Podpora

Ak potrebujete pomoc so stránkou.

Frequently Asked Questions (FAQ) »

Zavolajte, mailujte

Telefón: +421 544861950
Mail: ssjhbj@slovanet.sk

Online kontakt