Aké sú druhy slnečného žiarenia?

Priame, difúzne, odrazové, globálne.

1 2 3 4 5

Sobota, Apríl 1, 2012

Londýn postaví cez Temžu solárny most

Londýn postaví cez Temžu solárny most

Londýn je po škandinávskych metropolách mestom, ktoré vyčnieva vo svojej snahe o zlepšenie životného prostredia. Úspešne zaviedol požičovne bicyklov, ktoré dokonca zarábajú. Podporuje elektromobily a elektromobility všeobecne, inštaluje dobíjacie stanice. A teraz bude mať aj solárne most cez rieku Temžu.

O zastrešenie mosta Blackfriars Bridge solárnymi panelmi, poťažmo obrovskou solárnou elektrárňou, sa postará spoločnosť Solarcentury. Tá patrí v oblasti fotovoltiky v Británii k najskúsenejším.
Starý viktoriánsky železničný most z roku 1884 bude zastrešený 4400 solárnymi panelmi a každý rok vyrobí 900 MWh elektrickej energie. Stane sa najdlhším solárnym mostom na svete.
Zároveň sa chystá kompletná revitalizácia celej neďalekej železničnej stanice Blackfriars. Tá má preniesť železnicu z doby parných lokomotív do 21. storočia a napríklad umožniť cestujúcim priamy prístup ku kľúčovým pamiatkam a zaujímavostiam, napr. divadlu Globe alebo galériu Tate Modern.
Zároveň ide o prípravu na Olympiádu 2012 v Londýne. Tá má okrem iného predviesť svetu, že Londýn je skvelé mesto pre život, ktoré podporuje čo najšetrnejšie spôsoby dopravy.

BSD - Bardejovské solárne dniBardejov, 29. marca 2012 (sšjh), BSD Bardejovské solárne dni

Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.