Aké sú druhy slnečného žiarenia?

Priame, difúzne, odrazové, globálne.

1 2 3 4 5

Sobota, Apríl 1, 2012

Ropné plošiny ako morské hotely

Ropné plošiny ako morské hotely

Ropné plošiny sú tŕňom v oku prakticky všetkých ekologických aktivistov. Nielenže ťaží ropu, fosílne palivo, ktoré je dnes v konečnom dôsledku znečisťovateľom číslo jedna. Neprospievajú ani morskému biotope - ani tie aktívne, ani vyslúžilé. Štúdio Morris Architects prišlo aktuálne v rámci súťaže Radical Innovation in Hospitality s originálnym nápadom ako využiť vyslúžených ropné plošiny.
A totiž premeniť ich na energeticky úplne sebestačné morské hotely. Primárne je tento projekt určený pre Mexický záliv, v ktorom sa nachádza okolo 4000 ropných plošín. Premenené ropné plošiny získavajú energiu z vertikálnej veterné turbíny posadené do jedného zo základných pylónov. Výhodou je, že na mori fúka vietor oveľa častejšie a silnejšie ako na pevnine.
Geotermálnej pumpy pomáhajú s vykurovaním a chladením stanice. Ďalšie energie potom pochádza z morských vĺn a solárnych panelov rozmiestnených na povrchu platformy. Návštevníci takého hotela potom majú k dispozícii všetky zážitky, ktorá plošinu uprostred mora ponúka. Vodné športy, výlety po hladine aj pod ňu. Obchodníci môžu taký hotel využiť pre svoje obchodné stretnutia alebo organizovanie konferencií.

Ropné plošiny ako morské hotely

Ropné plošiny ako morské hotely

Bardejov, 16. apríla 2012 (sšjh)

Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.