Aké sú druhy slnečného žiarenia?

Priame, difúzne, odrazové, globálne.

1 2 3 4 5

Sobota, Apríl 1, 2012

V Hamburgu vyrastie ekologické ECO CITY

V Hamburgu vyrastie ekologické ECO CITY

Hamburg, druhé najväčšie mesto Nemecka a jeho najväčší prístav, sa čoskoro vo svojom historickom jadre dočká významnej novinky v podobe novej štvrti ECO CITY. Má ísť o spojenie priemysle, zábavy a otvorených priestranstiev v jednom úhľadnom "zelenom balíku". O návrh projektu sa postarala medzinárodnej spoločnosti Tec Architecture, výstavbu zaistí Arup.
Celý projekt má ambície splniť všetky tri svetové štandardy šetrných budov, teda LEED, BREEAM a DGNB. Jeho cieľom je s pomocou spojenia najmodernejších technológií stavby a využitím pokročilých materiálov upevniť sociálnu interakciu v oblasti a dopomôcť k rozvoju či skôr "znovuzrodenie" miestne komunity.
Súčasťou projektu je nielen výstavba nových budov, ale aj renovácie tých existujúcich. Nové fasády a pasívne techniky majú znížiť spotrebu energie až o 30%. Až 10% celkovej spotreby energie má byť vyrobené za pomoci veterných turbín, vykurovanie zase bude zabezpečené pomocou solárnej kolektorov. Strechy budov sú pokryté zeleňou, osvetlenie tiež vsádza na prirodzené svetlo.

V Hamburgu vyrastie ekologické ECO CITY

V Hamburgu vyrastie ekologické ECO CITY

Bardejov, 16. apríla 2012 (sšjh)

Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.