Aké sú druhy slnečného žiarenia?

Priame, difúzne, odrazové, globálne.

1 2 3 4 5

Sobota, Apríl 1, 2012

Solar Sail - solárne dobíjacia stanica pre elektromobily

Solar Sail - solárne dobíjacia stanica pre elektromobily

Pvilion je mladá newyorská spoločnosť, ktorá vyvíja solárne dobíjacia stanica pre elektromobily nazvané. Prvé pomenovanú Solar Sail už údajne dokonca predala, do slnečného Austine v strednom Texase.
Výraz "solar sail" sa používa aj vo vzťahu k tzv slnečným plachetnicím, vesmírnym plavidlám využívajúcim tzv slnečný vietor - ktorý zachytávajú do solárnej plachty, teda "solar sail"

Spoločnosť Pvilion založili Todd Dalland, Robert Lerner a Colin Touhey v roku 2011. Pôvodne pracovali v oblasti architektúry a obnoviteľných zdrojov energie. Dali teda hlavy dohromady a spoločne vytvárajú solárne dobíjacie stanice pre elektrické autá.
Pre stavbu dobíjacích staníc, alebo skôr takých dobíjacích stánkov, využívajú veľmi ľahké ťažné materiály a tenkovrstvové dobíjacie články s ktorých pomocou vytvárajú ohybné solárne panely. Cena sa pohybuje okolo $ 85 000.
Každá stanica vďaka tomu môže byť ľahko prispôsobená konkrétnemu miestu a klientovým požiadavkám. Napr. solárne panely, ktoré využíva dobíjacie stanice Solar Sail stojaci texaskom Pflugerville na predmestí Austine sú iba 0,32 mm tenké.
Verejnú solárnu dobíjaciu stanicu nedávno otvorila v Kalifornii tiež automobilka Mitsubishi. Solárne dobíjacie stanice fungujú ako bežné solárne elektrárne s tým, že vyrobená energia využitá pre dobíjanie áut sa počíta ako bezemisná. Elektromobily potom jazdia s nulovými lokálnymi i vzdialenými emisiami.

Bardejov, 16. apríla 2012 (sšjh)

Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.