Aké sú druhy slnečného žiarenia?

Priame, difúzne, odrazové, globálne.

1 2 3 4 5

Sobota, Apríl 1, 2012

Infiniti LE - luxusná verzia elektromobilu Nissan Leaf

Infiniti LE - luxusná verzia elektromobilu Nissan Leaf

Nissan sa v oblasti elektromobility viac ako veria, čo šéf automobilky Carlos Ghosn dokazuje pri každej možnej príležitosti. Nedávno okrem iného aj na autosalóne v New Yorku. Tam značka Infiniti predstavila očakávaný koncept elektromobilu Infiniti LE.
Koncept elektromobilu Infiniti LE je na výrobu bližšie než sa môže zdať.
Infiniti LE je dlho sľubovaný "prémiový Leaf", ako Infiniti je prémiová značka Nissanu. Až na autosalóne v New Yorku sa koncept elektrického vozidla tejto značky konečne objavil v žiare reflektorov.
Už na autosalóne v Ženeve však Infiniti predstavilo koncept elektromobilu Emerge-E. Ten je však viac než čímkoľvek iným skôr technologickou ukážkou, zatiaľ čo Infiniti LE už nesie rysy výrobného prototypu.
Päťdverový sedan kladúci dôraz na aerodynamiku (Cx = 0,25) je poháňaný podobným systémom elektrického pohonu aký nájdeme v elektromobilu Nissan Leaf. Teda 24kWh li-ion batéria a 100kW elektromotor (Leaf má iba 80kW).
"V budúcnosti, v ktorej sa budú prírodné zdroje spotrebovávať čím ďalej tým rýchlejšie, podporíme náš náskok v oblasti udržateľnej mobility a rozšírime penetráciu na trhu elektromobilov novými autá ako je Infiniti LE," povedal pri príležitosti predstavenia auta v New Yorku šéf Nissanu Carlos Ghosn.
Dojazd vozidla by mal byť 160 km na jedno nabitie. Auto bude samozrejme možné dobíjať pomocou 50kW rychlodobíjení štandardu Chademo. Pri dĺžke 473,456 cm rozhodne nejde o malé auto.
Infiniti tak ako jedna z mála automobiliek chce ponúknuť prémiový luxusný sedan čisto naelektrinu (hneď po Tesla Motors a ich Model S).

Bardejov, 16. apríla 2012 (sšjh)

Sú pre vás tieto informácie postačujúce?

Vaša odpoveď sa na stránkach nezobrazuje. Odpovede slúžia pre našu potrebu.