Kliknutím myšky pridržte obraz a ťahaním ho otáčajte požadovaným smerom.

zväčšiť mapu
Zimný štadión, aréna Bardejov
Zimný štadión, aréna Bardejov
Ihrisko, grafity
Ihrisko, grafity

Pano menu:

Panomio tags:

Januar 1, 2010:

Najkrajšie mesto Slovenska námestie Bardejov Egídius Bardejov Spojená škola Prašná bašta Hrubá bašta Lampový stĺp Školská bašta panorama amfiteáter PANOMIO Juraj Winter Xawax športová hala Hypernova ZS sv. Egídia Vinbarg Družba pod Papierňou, za Rajom, Katovský dom, Radničné, bazilika Minor sv. Egídia, sv. Egídius opát

Panomio odporúča

Sídl. Vinbarg Bardejov

Panomio lang:

Panomio hľadaj:

Napíšte slová s diakritikou a stlačte enter

Verzia projektu:

panomio
(25 jún, 2009)

devalVR

Get DevalVR!

Informácia o panoráme

z Bardejova slobodného kráľovského mesta


Futbalový štadión

Partizán Bardejov

Družstevná č.1, 085 01 Bardejov
Prvé ihrisko bolo vybudované povyše mlynského náhonu nad pílou (tzv. staré ihrisko). 30.júla 1932 bola odovzdaná do užívania drevená tribúna.
Lenže záujem o futbal v meste bol enormný a tak bolo nutné vybudovať nový futbalový štadión o čom svedčí aj odpoveď Jozefa Gašparíka, ktorý prišiel ako tréner do Bardejova v roku 1959. Raz mu položili otázku aké sú možnosti rastu futbalu v Bardejove a on odpovedal: „ ...je nás priveľa na také malé ihrisko. Záujem mládeže o futbal v Bardejove je veľký. ...až mi je trápne vyháňať ich pred tréningom z ihriska. Ktovie, či nevyháňam z ihriska budúcich Chavkovcov, Petejovcov alebo Bombomcov ... preto je nutné čo najskôr dobudovať už začatý štadión“. Lenže okolo výstavby nového štadióna bolo od roku 1953 množstvo problémov. Ľady sa pohli až na prelome 50-tych a 60-tych rokov. A tak pôvodné ihrisko pri píle sa stáva minulosťou. Je dokončený nový, na vtedajšiu dobu moderný, štadión, ktorý slúži dodnes.
Navrhol ho architekt Ing. Jurko.
Pokrstený bol 30. júna 1966 pamätným stretnutím domáceho Partizána s 10 násobným majstrom ČSR Duklou Praha. Okrem iných hrali na našom štadióne aj olympionici ČSR (1963), Vietnam (1967), v rámci ME juniorov aj juniori Juhoslávie a Anglicka (1971), A -družstvo ČSR (1982), hral sa tu aj kvalifikačný zápas ČSFR 21 – Rumunsko 21, ale aj ženy Slovenska a Fínska (1995).
Súčasné rozmery sú: 105 x 68 metrov. Kapacita štadióna je 12 000 ľudí, z toho miest na sedenie je 2000.

Ulice:

V blízkosti:

Športoviská:

ul. Družstevná, rok 1962
ul. Družstevná, rok 1962


Neprehliadnite:

Fučíkova ul. | Fučíkova ulica Bardejov | Firmy | Futbalový štadión |
Share |