Kliknutím myšky pridržte obraz a ťahaním ho otáčajte požadovaným smerom.

zväčšiť mapu
OOops!
OOops!
OOops!
OOops!

Pano menu:

Panomio tags:

Januar 1, 2010:

Najkrajšie mesto Slovenska námestie Bardejov Egídius Bardejov Spojená škola Prašná bašta Hrubá bašta Lampový stĺp Školská bašta panorama amfiteáter PANOMIO Juraj Winter Xawax športová hala Hypernova ZS sv. Egídia Vinbarg Družba pod Papierňou, za Rajom, Katovský dom, Radničné, bazilika Minor sv. Egídia, sv. Egídius opát

Panomio odporúča

Sídl. Vinbarg Bardejov

Panomio lang:

Panomio hľadaj:

Napíšte slová s diakritikou a stlačte enter

Verzia projektu:

panomio
(25 jún, 2009)

devalVR

Get DevalVR!

Informácia o panoráme

z Bardejova slobodného kráľovského mesta


Ľudový prameň - Hlavný a Lekársky

Ľudový prameň

Bardejovské Kúpele
Bardejovské Kúpele sú výnimočné predovšetkým vyhľadávanými minerálnymi vodami. Tieto vlastne určujú a aj rozširujú liečebné možnosti a tým aj neobvyklé široké indikačné zameranie Bardejovských Kúpeľov. Minerálne pramene vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území.
Bardejovské minerálne vody majú túto klasifikáciu: prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.
Celková mineralizácia sa pohybuje od 1600 mg/l do 9400 mg/l a oxid uhličitý od 2200 mg/l do 3800 mg/l, 7-10°C. Katióny: Kalium, Lítium, Draslík, Horčík, Vápnik, Železo, Mangán, Selén, Chróm, Kadmium, Meď, Nikel, Kobalt, Zinok Anióny: chloridy, hydrogen uhličitany, fluoridy, hydrogen sulfaty, sírany, hydrogen fosfáty, stopy jodidov, stopy bromidov, z rozpustných látok oxid uhličitý, H2S sliznice horných dýchacích ciest, pri rozšírených prieduškách a stavoch po opakovaných zápaloch pľúc. Veľmi sa osvedčuje pri liečení astmy.

Prameň H E R K U L E S

– Je čo do obsahu minerálnych látok a kysličníka uhličitého najsilnejším prameňom na Slovensku. Výborne sa osvedčil pri chorobách žalúdka a dvanástnika, pri chorobách dýchacích ciest najmä preto, že svojim obsahom jódu pôsobí mimoriadne priaznivo na odstraňovanie hlienov z dýchacích ciest. Je veľmi účinný pri cukrovke.

Prameň H L A V N Ý

- kyslej povahy, používa sa pri chorobách žalúdka a dvanástnika, pri stavoch po operáciách a žalúdka, pri chorobách pečene, pri nedostatku žalúdočnej šťavy, pri poruchách a tvorbe krvi.

Prameň L E K Á R S K Y

- alkalickej povahy. Je vysoko mineralizovaný. Používa sa pri chorobách žalúdka a dvanástnika s prebytkom žalúdočnej šťavy, na inhalovanie pri chronickom zápale priedušiek, pri zápaloch sliznice horných dýchacích ciest, ako aj pri rozšírených prieduškách a pri liečení astmy.

Prameň A L Ž B E T A

– S malým obsahom sodíka sa veľmi osvedčil pri liečbe pečeňových chorôb.

Prameň K L Á R A

– Voda je železnatá uhličitá so stopami sírovodíka sa používa na inhalácie pre choroby dýchacích ciest a pre reumatické choroby zhybov.

Prameň N A P O L E O N

– Voda je hydrouhličitanová, chloridová, sodná, železnatá, uhličitá so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Používa sa na liečenie: choroby žlčových ciest, choroby colitídy, chronické poruchy pečene.

Prameň A N N A

– Voda je hydrouhličitanová, chloridová, sódna so zvýšeným obsahom kyseliny metabolitej. Používa sa na liečenie: žalúdočná dyspepsia, chronické choroby slinivky brušnej, choroby horných dýchacích ciest.


Neprehliadnite:

Ľudová jedáleň, z Fučíkovej ul. | Ľudová jedáleň, prax, Gymnázium | Ľudová jedáleň, Bianco cafe | Ľudová jedáleň, park | Ľudová jedáleň, zadný vchod | Ľudový prameň - Hlavný a Lekársky | Čerpacia stanica, KIOSK | Čerpacia stanica, KIOSK | Čerpacia stanica, KIOSK | Čerpacia stanica LPG Bardejov | Čerpacia stanica Slovnaft, pokladňa | Čerpacia stanica Slovnaft Bardejov |
Share |