Uchaľák 2012

  • ! Čo ich ešte na tejto škole čaká a neminie? Odpoveď dá až budúcnosť.
  • Dátum publikovania: 2012-09-28 15:01:17, prečítané: 3280 x, kategória: Škola
Uchaľák 2012

Prváci Spojenej školy Juraja Henischa boli už po tretíkrát imatrikulovaní na mestskom amfiteátri

Skúsenosť, ktorú nezažil len málokto z nás. Čas právoplatného začlenenia prvákov v novej škole. Pre niekoho chvíle trapasu, pre niekoho úžasný zážitok. Aj takto môžeme opísať obyčajne neobyčajný deň piatok, 14. septembra. Prváci už vopred vedeli, že sa na nich „niečo“ chystá. Ale taký extrém určite nečakali. Ľutovať môžu tí, ktorí sa nezúčastnili!
Ešte predtým, ako naši prváci prišli na amfiteáter, sa zúčastnili športového dňa. Hneď potom sa spolu s dvomi žiakmi druhého ročníka vydali na mestský amfiteáter, sprevádzaní hlukom a krikom. Každý študent skandoval názov svojej triedy, čo viedlo k tomu, že to bola poriadna zábava a nič netušiaci ľudia mali hotové divadlo. Ich cesta viedla od školy cez Krátky rad na námestie a odtiaľ k neďalekému amfiteátru.
Tam už ich vyčkávali ďalší druháci, ktorí si na nich pripravili „milé“ prekvapenia. Určite sa na nich prváci tešili, čo prezrádzali výrazy na ich tvárach, no nadšenie druhákov nebolo možné prekonať. Prvým prekvapením bol salón krásy, kde druháci prvákov nalíčili, učesali a prikorenili múkou a zubnou pastou, čo vyvolalo dojem, že v salóne krásy majú práve dovolenku. Potom sa už každý nalíčený a vyfintený študent usadil a na rad prišlo privítanie! Hneď po privítaní boli oboznámení s pravidlami tohto podujatia. Súťažili triedy 1.A + 1.G verzus 1.B + 1.H, kde 1.A a 1.B boli triedy odbornej školy a triedy 1.G a 1.H triedami gymnázia.
A imatrikulácia sa mohla začať! Úlohy neboli náročné, no boli vtipne vymyslené a ešte vtipnejšie splnené. Na začiatku dostali prváci pokyn vymyslieť pomenovanie svojej skupiny, podľa ktorého sa potom rozlišovali. Študenti boli naladení veľmi dobre, čo vyvolalo vtipné chvíľky, o ktoré nebola núdza. Spojenie týchto tried vyvolalo vlnu nadšenia a bolo zábavné sledovať, ako sa navzájom povzbudzujú aj napriek tomu, že sa všetci osobne nepoznajú, čo už teraz neplatí. Medzi elitu imatrikulačných úloh patrilo aj hľadanie pokladu vo veľmi chutne a na pohľad vábivo namiešanom „nekonzumovateľnom jedle“, ktoré bolo, samozrejme, pripravené dvakrát. Ďalšou špecialitou bol tanečný battle, kde nám dievčatá tancovali na hip-hopový hit a chlapci na romantický slaďáčik. A nesmieme zabudnúť ani na spev veľmi známych piesní, ktoré hrajú v rádiách. Ani úloha s gumenými macíkmi a medom na chlapcových nohách nebola na zahodenie. Ak máte radi šumienky, úloha, v ktorej ju mali prváci čo najdlhšie udržať v ústach, by bola pre vás ako stvorená. Dievčatá si precvičili aj brúsenie nápisu na dreve, hoci trochu netradičným spôsobom. Vždy po splnení úlohy zástupcovia skupiny, ktorá prehrala, dostali ďalšiu sladkú „liečivú“ masku na tvár.
Po skončení úloh mali študenti slávnostne sľúbiť, že starších študentov budú rešpektovať a že pôjdu v ich šľapajách. Samozrejme zaznelo zborové nesľubujeme, no bolo im odpustené, keďže sú len prváci a časom prídu na to, že sľub nebol pre srandu. Potom na pódium prišli zástupcovia všetkých štyroch tried, aby si vyzdvihli certifikáty o absolvovaní imatrikulácie a začlenení do školského kolektívu.
Lúčenie bolo krásne, no krátke a ani jeden študent nemôže povedať, že si to neužil. Toto bol jeden z mnohých úžasných zážitkov na novej škole a to sú ešte len prváci ! Čo ich ešte na tejto škole čaká a neminie? Odpoveď dá až budúcnosť.

Uchaľák 2012
Žiaci SŠJH pri preberaní imatrikulačných listín, foto: Mgr. Martiček,

Fotoalbum

UCHAĽÁK 2012, photoshop.com

Bardejov, 28. septembra 2012 (sšjh Lenka Macejová, žiačka druhého ročníka gymnázia)
Tlač Verzia pre tlač

Zdieľať príspevok

Ďakujeme, zdieľajte príspevok Uchaľák 2012 na sociálnych sietiach.

Komentovať príspevok

Zobraziť príspevok ako PDF súbor

Uchaľák 2012 , (PDF 250.49 kB)


Auto link Možno vás zaujíma