Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


covid-19:dobra_sprava_pre_340-tisic_slovakov:zaockuju_ich_o_pol_roka_skor

Dobrá správa pre 340-tisíc Slovákov: Zaočkujú ich o pol roka skôr

Dôvodom je, že 19 členských štátov sa vzdalo vakcín prospech Slovenska.


O šesť mesiacov skôr, ako bolo pôvodne plánované, dostane Slovensko 680.587 vakcín od Pfizer/BioNTech. Tie prídu na Slovensko v nasledujúcich troch mesiacoch.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok uviedol, že 340-tisíc Slovákov bude pred ochorením COVID-19 chránených registrovanou vakcínou o pol roka skôr. 

Zdôraznil pritom, že ide o konkrétny prejav solidarity 19 členských štátov voči SR, ktorá sa ocitla v závese pri objednávaní tejto vakcíny. „Ďakujeme za to a budeme si to pamätať, keď sa s prosbou o solidaritu na nás obrátia iní,“ poznamenal šéf slovenskej diplomacie.

Zároveň zdôraznil, že skorší príchod vakcín sme dosiahli aj vďaka úsiliu slovenských diplomatov, keďže o túto vakcínu je v EÚ záujem. Ocenil pritom prácu diplomatov, ktorí veľa nehovoria, „ale o to viac konajú a práve na tom sa dá vidieť, čo robí diplomacia pre Slovensko”.

Šéf slovenskej diplomacie sa osobitne poďakoval našej veľvyslankyni pri EÚ Petre Vargovej, ktorá sa stala prvou ženou na najdôležitejšom diplomatickom mieste vyslanou už počas pôsobenia ministra Korčoka na poste ministra. Zároveň sa poďakoval i kolegom zo Stáleho zastúpenia SR pri EÚ, ako aj Ľubici Karvašovej, poradkyni predsedu vlády Eduarda Hegera.

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2024712_dobra-sprava-pre-340-tisic-slovakov-zaockuju-ich-o-pol-roka-skor

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 2 / Včera: 1 , Doteraz: 17

¯\_(ツ)_/¯

covid-19/dobra_sprava_pre_340-tisic_slovakov/zaockuju_ich_o_pol_roka_skor.txt · Posledná úprava: 02/04/2021 19:49 od aix150