Társadalmi befogadás elősegítése művészi készségek révén

A projektről

A Társadalmi befogadás elősegítése művészi készségek révén projekt célja, hogy csökkentse a társadalmi kirekesztés kockázatát, amellyel néhány diákunk szembesül, így lehetőséget adva számukra az ezzel a kockázattal járó veszélyek (korai iskolaelhagyás, rossz tanulmányi eredmény, tanulmányok folytatásának elmulasztása) csökkentésére vagy megszüntetésére. ). Az eredmény elérésének eszköze a művészi és sportkészségek népszerűsítése és ápolása, mivel ezeket a kohézió és a befogadás javításának kiváló eszközeinek tartjuk.

Tanulási, tanítási és képzési tevékenységeinket úgy alakítottuk ki, hogy minden alkalommal más-más készségeket dolgozzanak ki (rajzfilmek, zene, történetmesélés, sport, fényképezés és videó). Ezért a résztvevőknek lehetőségük lesz megtapasztalni a tudományágak széles skáláját, hogy felvegyék a harcot a kirekesztéssel, és érzékenyítsék a többi diákot és családot a kirekesztés okozta problémákra. Az összes partneriskolában alkalmazott kérdőívek szerint ezeknek a problémáknak leginkább a hátrányos helyzetű tanulók vannak kitéve, mert olyan kirekesztő tényezőkkel szembesülnek, mint fogyatékosság, egészségügyi problémák, oktatási nehézségek (korai iskolaelhagyók, rossz iskolai teljesítmény), kulturális különbségek (bevándorlók, etnikai kisebbségek), gazdasági akadályok (alacsony életszínvonal, alacsony jövedelem, munkanélküliség), társadalmi akadályok (nemi diszkrimináció, etnikai hovatartozás, vallás, fiatal/egyedülálló szülők) és földrajzi akadályok (távoli vagy vidéki területek, rossz felszereltség). A projekt célja:

A projekt célcsoportja elsősorban a társadalmi kirekesztéssel szembesülő, 14-18 éves diákokból áll. A projekt segítségével ezek a tanulók lehetőséget kapnak arra, hogy átlépjék a kirekesztő tényezők miatti akadályokat, javuljanak iskolai eredményeik, javuljon tanulmányi teljesítményük, javuljon általános közérzetük, aktívak, felelősségteljesek és társadalmilag integrált állampolgárok. Minden iskola a tanulók számától és képességeiktől függően legalább 30 tanulót választ ki.

TÉMÁK ORSZÁGOK SZERINT:

TÖRÖKORSZÁG – Társadalmi befogadás rajzfilmeken keresztül

LENGYELORSZÁG – Társadalmi befogadás a zenén keresztül

ROMÁNIA – Társadalmi befogadás történetmesélésen keresztül

NÉMETORSZÁG – Társadalmi befogadás a sporton keresztül

SZLOVÁKIA – Társadalmi befogadás a fotózáson keresztül

SPANYOLORSZÁG – Társadalmi befogadás videókon keresztül

, ,

Ezt az oldalt meglátogatták:

Ma: 1 / Tegnap: 0, Eddig: 179

¯\_(ツ)_/¯