Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:ako_zistit_ip_adresu_mojho_pc_a_siete

Ako zistiť IP adresu môjho PC a siete ???

Veľa ľudí sa pýta, ako zistím, že akú mám IP adresu svojho počítača pripojeného k internetu.

Preto som sa rozhodol urobiť tento krátky návod na zistenie IP adresy.

Zistenie IP adresy cez príkazový riadok.

Čo to je príkazový riadok? Príkazový riadok (tiež CLI, čo je skratka Command Line Interface) predstavuje používateľské rozhranie, pri ktorom užívateľ komunikuje s programom alebo operačným systémom prostredníctvom textových príkazov. V najjednoduchšej podobe program zobrazí prompt, užívateľ zapíše príkaz nasledovaný parametrami, riadok ukončí a program príkaz vykoná.

A ako začať? Ako a kde spustiť ten prikazový riadok? Príkazový riadok môžte spustiť viacerými spôsobmi.Najpoužívanejšie sú cez ŠTART alebo cez rýchle spustenie a to pomocou WINDOWS klávesy + R. Touto rýchlou voľbou sa vám otvorí okno spustiť, kde zadáte príkaz cmd a tým odštartujete príkazový riadok.

Tým prvým spôsobom bolo štandartne cez ŠTART, a to buď kliknutím na položku Spustiť alebo druhou cestou a to Štart — Programy alebo Všetky programy — Príslušenstvo — Príkazový riadok Pre menej chápavých sú tu obrázky.

Po otvorení príkazového riadka vpíšete doňho príkaz : ipconfigTento príkaz vám zobrazí základné informácie o vašej sieti. Pre podrobnejšie informácie o vašej sieti a jej nastavení stačí zadať za príkazom ipconfig, čiže dopísať iba /all. Takže takto: ipconfig /all

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/ako_zistit_ip_adresu_mojho_pc_a_siete.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 13:52 od aix150