Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:audacity_-_odstranenie_hlasu_z_hudby

Audacity - odstránenie hlasu z hudby

Ak ste niekedy premýšľali o tom, ako by bolo možné odstrániť hlas speváka z obľúbenej skladby, ako si vypočuť inštrumentálnu časť skladby, ako jednoducho spevákov hlas vymazať a nahradiť ho svojou vlastnou interpretáciou, potom je tento návod určený práve pre vás. 1. Pre začiatok si otvorte skladbu, z ktorej chcete odstrániť spevákov hlas. V prvom kroku musíte rozdeliť stereo stopu nahrávky. To urobíte kliknutím na rozbaľovacie tlačidlo vpravo vedľa názvu skladby a zvolením možnosti Rozdeliť stereo stopu z rozbalenej ponuky. Tým sa vám nahrávka rozpadne na dve samostatné stopy.

Rozdelenie stereo stopy:

Niektoré nahrávky majú oddelený hlas od zvuku tak, že každý je umiestnený v samostatnej stope (ľavom alebo pravom kanáli). V tomto prípade môžete túto stopu odstrániť a ihneď získate vytúžený výsledok. 2. Teraz vyberte stopu, ktorá sa nachádza nižšie (pôvodne pravá stopa). To urobíte napríklad tak, že kliknete v oblasti nad tlačidlami umlčať a Solo v ľavom paneli vedľa novej vzniknutej stopy.

Výber novo vzniknutej stopy

3. V ponuke Efekty zvoľte možnosť Invertovať.

4. V ponukách jednotlivých stôp nastavte každú stopu na Mono.

Nastavenie Mono kanála v každej stope

5. Tým ste hotoví a ak ste mali trochu šťastia a spievaný hlas bol obalený vlastne hudbou okolo, potom došlo k jeho úplnému odstráneniu alebo aspoň podstatnému stlmeniu.

Predchádzajúci postup si môžete ešte zjednodušiť a vylepšiť inštaláciou zásuvného pluginu Center Pán Remover, ktorý stiahnete na stránke so zásuvnými pluginy Nyquist. Po stiahnutí súbor najprv rozbaľte a potom nakopírujte súbor centerpanremover.ny do adresára / usr / share / audacity / plug-ins /. Po reštartovaní Audacity nájdete práve nainštalovaný plugin v ponuke Efekty? Moduly 1-15 (môže sa líšiť v závislosti od množstva nainštalovaných modulov).

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/audacity_-_odstranenie_hlasu_z_hudby.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 14:08 od aix150