Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:lenovo_b580_-_nefunkcnost_funkcie_onekey_recovery

Lenovo (B580) - Nefunkčnosť funkcie OneKey Recovery

Lenovo B580- OneKey RecoveryPrednedávnom som riešil prípad tzv. ,, lenivého lenova´´ :) , ktoré malo odstránenú RECOVERY stopu z disku. Odstránený softvér vyrobený pre notebooky Lenovo OneKey Recovery nás donútil preinštalovať počítač bežným spôsobom. Dôvod nefunkčnosti aplikácie (odstránenej) bolo preinštalovanie systému neskúsenou osobou, kde namiesto zachovania určitých partícií ako data disk D a RECOVERY disk zvolil ,, total all format ´´. Týmto spôsobom odstránil všetky potrebné veci k obnove systému.

Button OneKey Recovery

Funkcia Lenovo - OneKey Recovery je softvér určený pre zálohovanie a obnovu počítača vo verziách Windows 7 32/64 -bit. Predstavuje riešenie na obnovu a záchranu systému stlačením jediného tlačidla. Tento program obsahuje balík nástrojov na automatickú obnovu, ktoré vám pomôžu diagnostikovať problémy s počítačom, získať pomoc a obnoviť systém po zlyhaní, a to aj v prípade, keď nie je možné spustiť operačný systém Windows.

OneKey Recovery 7.0 Aplikácia ponúka: záloha systémovej oblasti do súboru obrazu (pri zlyhaní systému budete môcť obnoviť systém z tohto vytvoreného obrazu). obnoviť systém. vytvoriť samostatne spustiteľný disk pre obnovenie zo zálohy systému alebo z obrazu s východiskovým stavom. Tieto disky pre obnovenie možno pouziť k načítaniu systému do počítača a prevedú vás celým procesom obnovy.

V aplikácií OneKey Recovery, ktorú som popisoval sa dá taktiež vytvoriť DVD obnovy, čo pre vami opísaný prípad, samozrejme doporucuju .

Čo ďalej?

Stopa Recovery pre softvér v notebooku bola zmazaná, a tak isto aj bootovateľná cesta k zavádzacím zariadeniam prepísaná na novú no ale nefunkčnú. Riešenie bolo nasledovné. Funkcia bootovania z CD-ROM zariadenia bola nefunkčná a tak nám ostalo vyskúšať už len bootovanie z USB zariadenia. Na vytvorenie bootovateľného USB so systémom WINDOWS 7 som využil aplikáciu od Microsoftu- Windows 7 USB/DVD Download Tool. Program poskytuje užívateľom vytvárať zavádzacie Windows 7 USB flash disky a nainštalovať Windows 7 z USB disku, ktoré bolo v našom prípade jedno z najjednoduchších možností.

Windows 7 Create Flash USB Vyrobený bootovateľný USB kľúč sme zasunuli do portu počítača. Zapli sme počítač a pri prvom nabehnutí Lenova sme spustili funkciu BOOTOVANIE pomocou klávesy F12. V ponuke sme si našli zavádzacie zariadenie USB HDD Sandisk, ktoré sme si zvolili pre spustenie inštalácie windowsu. Pokračovali sme bežným spôsobom ako pri inštalácií Windowsu z média pre CDROM mechaniky.

Boot Menu Po preinštalovaní systému a stiahnutí aplikácie OneKey Recovery a jej následným spustením, po ktorom sme si vytvorili opätovný bod zálohy a obnovenia systému, t.j. vytvorenie zložky RECOVERY sme počítač LENOVO (B580) dali do pôvodného stavu ako predtým.

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/lenovo_b580_-_nefunkcnost_funkcie_onekey_recovery.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 14:02 od aix150