Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:zakaz_spustania_programov_pri_spusteni_systemu_xp

Zákaz spúšťania programov pri spustení systému XP

Niektoré programy po nainštalovaní sa automaticky zaradia do sekcie “Po spustení systému zapnúť aplikáciu” ak im to dovolíte… Veľakrát sa stáva, že aplikácie zostávajú v zozname aj keď ich zakážete. A tu som pre Vás pripravil krátky, ale účinný návod ako vymazať programy po spustení aj napriek zákazu.

Keď vo Windowse XP používate pomôcku konfigurácie systému (msconfig.exe) v sekcii Po spustení môžete zaškrtávať a odškrtávať programy spúšťané po štarte systému. Ak však niektorému programu zakážete automatický štart, stále ostáva v zozname.

V podstate je to dobrá myšlienka, ktorá príde vhod ak urobíte chybu, keďže sa môžete kedykoľvek vrátiť k pôvodnému nastaveniu, ak však chcete jednotlivé programy vymazať zo zoznamu úplne, musíte editovať registre a to týmto postupom: V registroch vyhľadajte vetvu HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Run. Nájdete v nej všetky programy spúšťané po štarte pre aktuálne prihláseného užívateľa. Nežiadúce programy môžete jednoducho zmazať. Nastavenie platí pre aktuálne prihláseného užívateľa. Zmeny sa prejavia po reštarte Windows.

POSTUP:

1. Štart

2. Spustiť…

3. napísať regedit

4. otvorímeHKEY_CURRENT_USER

5. hľadámeSOFTWARE

6. ďalej hľadajte MICROSOFT

7. ďalejWINDOWS

8. zase hľadáme priečinokCURRENTVERSION

9. dopracujete sa k priečinku RUN

10. VYMAŽETE podľa nazvu aplikáciu, ktorú si neželáte mať spúšťanú pri štarte systému

11. po zmazaní aplikácií z registroch vykonajte REŠTART počítača

Vetva : [HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Run]

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/zakaz_spustania_programov_pri_spusteni_systemu_xp.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 13:53 od aix150