Internet vecí IoT

Nové možnosti vzájomnej interakcie/ Internet of Things.


Múdre zariadenia

Ponuka vzdelávania

Vďaka veľkému množstvu produktov inteligentnej technológie prinútia niektorých študentov bez záujmov učiť sa v triede, ktorí dávajú prednosť použitiu týchto inteligentných zariadení na hranie hier, surfovanie po internete, filmy a iné činnosti, ktoré sú nerelevantné pre výučbu v triede.

Ako používať technológiu IoT na zlepšenie záujmu študentov o učebné osnovy sa stala horúcou témou v oblasti moderných aplikácií.

Senzorové dáta
Snímač, sensor

Liquid lever sensor, Infraled reflective sensor, Flame sensor, Temperature-Huminidy sensor, Color sensor, Hall sensor, Sound sensor, Tilt sensor, UV sensor, Moisture sensor, Gas sensor, Laser sensor, Rotation sensor, Camera...

Vývojová doska
Malé boardy

Raspberry Pi, Arduino, nodeMCU...

Využitie IoT
Prakticky

Ovládanie domácnosti, Telematika, Riadenie výroby a priemyslu...

IoT

- sú zariadenia, ktoré obsahujú elektroniku, softvér, senzory, akčné členy a konektivitu, ktorá umožňuje tieto vecí spojiť. Tieto vecí medzi sebou komunikujú a vymieňajú údaje.

Neobmedzené možnosti

Vďaka dátam z technológií IoT spoločnosti ponúknu čokoľvek.

Projekty Raspberry Pi sú skvelý spôsob, ako sa dostať hlboko do sveta internetu vecí. Ak nevidíš elektronické dáta, automatizuj veci a uvidíš skvelé veci. Arduino má 202 iot projectov. NodeMCU je ideálne pre IoT aplikácie/ projekty, má podporu wifi. S nodeMCU vytvoríš najmenej 111 projektov.

IoT

Máš už svoj prvý IoT projekt?

ŠKOLSKÉ PROJEKTY

Vieme ako na to. Náš prvý IoT projekt - Meteorologická stanica Henisch je od roku 2012. Zaznamenal už 201816 elektronických dát a každú minútu sa počet údajov zvyšuje.

Spýtajte sa

Spojená škola J. Henischa, Slovenská 5, 085 01 Bardejov,
ssjhbj@slovanet.sk,
0544861950.

Kontakt
Facebook

Objavte nás na Facebooku.

@ssjh1 @casopis.gymos
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!