Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


ockovanie_ucitelov_nad_56._rokov

OČKOVANIE UČITEĽOV NAD 56 ROKOV - info z 4.3.2021 o 21.00 hod.

Ministerstvo zdravotníctva po novom upravilo očkovaciu stratégiu, no ešte sa podarilo vyrokovať 13 500 vakcín AstraZeneca pre učiteľov nad 56 rokov 😊 DO 70 r. max.

Prednostné očkovanie zamestnancov v školstve je nateraz možné už len v túto sobotu a nedeľu (6.3. a 7.3.) A len nad 56 r do 70.r. Potom sa očkuje už len podľa veku všetkých občanov od najstarších.

Počet vakcín aj termínov je ale obmedzený. Aj naďalej však rokujeme so zdravotníctvom a pracujeme na tom, aby tí z vás, ktorí to nestihli, sa mohli zaočkovať. Vieme o vás. Píšete často a robíme všetko pre to, aby ste sa na rad dostali.

👉 Ak máte nad 56 rokov a máte otázky k použitiu vakcíny AstraZeneca: Túto vakcínu schválila Európska lieková agentúra (EMA) pre všetky vekové kategórie nad 18 rokov. Niektoré krajiny najprv zaviedli vekové limity, no s príchodom nových informácií vekové hranice rušia – napríklad Nemecko. Spojené kráľovstvo použilo vakcínu AstraZeneca bez vekových obmedzení a zaočkovalo tak už cez 20 miliónov svojich obyvateľov.

Aktuálna štúdia z Edinburghskej univerzity robená na 1,14 miliónoch očkovaných ukazuje, že už prvá dávka vakcíny AstraZeneca znížila riziko hospitalizácie o 94%.

Link na registráciu dostanete od Vášho riaditeľa. (LINK JE TEN ISTÝ- NAD 55 R) Žiaľ, rezortu zdravotníctva sa nepodarilo otvoriť vakcinačné centrá úplne všade, pre vyťaženosť zdravotníkov, ako aj pre kapacity:

https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vactination-teacher-56-105.html

Ak sa zaočkujete, je možné očakávať vedľajšie príznaky ako teploty, bolesti kĺbov či hlavy. V tomto čase si imunitný systém tvorí protilátky, preto je najlepšie zvoliť pokojový režim a eliminovať fyzickú záťaž. Budeme aj ďalej robiť na ministerstve všetko preto, aby sa vám, zamestnancom v školstve, podarilo dostať na rad v očkovaní, aj keď sú podmienky zmenené.

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 1 / Včera: 0, Doteraz: 260

¯\_(ツ)_/¯

ockovanie_ucitelov_nad_56._rokov.txt · Posledná úprava: 05/03/2021 07:08 od aix150