Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


spravy:domace:burky_mozu_sposobit_aj_skody_meteorologovia_zvysili_vystrahy_v_dalsich_okresoch

Búrky môžu spôsobiť aj škody, meteorológovia zvýšili výstrahy v ďalších okresoch

18/07/2021 16:12 Správy domáce

Slovenský hydrometeorologický ústav zvýšil v nedeľu poobede výstrahu pred búrkami v niektorých častiach Slovenska až na druhý stupeň. Informuje o tom na svojom webe.


Zdroj foto: TASR/DPA (ilu)


Výstraha druhého stupňa pred búrkami platí pre okresy Nitra, Zlaté Moravce, Žarnovica, Banská Štiavnica, Zvolen, Detva, Lučenec, Partizánske, Prievidza, Žiar nad Hronom, Turčianske Teplice, Banská Bystrica a Brezno. Meteorológovia upozornili, že s búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 milimetrov a nárazmi vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu.

Pre zvyšok Slovenska platí výstraha prvého stupňa pred dažďom s krúpami. Tie môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Podľa SHMÚ možno počítať s úhrnmi zrážok od 20 do 40 milimetrov a nárazmi vetra s rýchlosťou 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Búrky by mali trvať do 20.00 h. SHMÚ upozornilo, že je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, akými sú stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

Pre niektoré okresy Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Tie môžu miestami dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.

Zdroj: https://www.ta3.com/clanok/206682/burky-mozu-sposobit-aj-skody-meteorologovia-zvysili-vystrahy-v-dalsich-okresoch

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 1 / Včera: 2, Doteraz: 56

¯\_(ツ)_/¯

spravy/domace/burky_mozu_sposobit_aj_skody_meteorologovia_zvysili_vystrahy_v_dalsich_okresoch.txt · Posledná úprava: 18/07/2021 16:16 od aix150