Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


spravy:groehling_zrusil_maturity_2020:2021

Gröhling zrušil maturity 22.3.2021

Gröhling zrušil maturity 22.3.2021 Maturita 2021: Gröhling zrušil maturity, známky sa vypočítajú z priemeru

Žiaci, ktorí nebudú spokojní s hodnotením podľa priemeru známok, môžu požiadať o absolvovanie klasickej maturitnej skúšky.


V školskom roku 2020/2021 sa maturitné skúšky rušia. Známka z ústnej a praktickej maturity a jej teoretickej časti sa vypočíta podľa priemeru známok žiaka z predmetu. Oznámil to minister školstva Branislav Gröhling.

Hodnotenie na maturitnom vysvedčení vznikne spriemerovaním koncoročných známok zo všetkých ročníkov a polročných známok z posledných dvoch ročníkov z predmetu alebo skupiny predmetov, podobne ako to bolo vlani.

​Dôvodom zrušenia “skúšky dospelosti” je zlá epidemiologická situácia v súvislosti s ochorením covid-19 na Slovensku. “Druhá vlna koronavírusy zasiahla Slovensko výraznejšie ako prvá vlna. Výsledkom bola vážnejšia pandemická situácia,” povedal Gröhling.

Vlani v októbri Slovensko kvôli šíreniu koronavírusovej infekcie uzavrelo stredné školy, žiaci prestúpili na dištančnú formu výučby. Tento rok vo februári úrady síce umožnili otvorenie stredných škôl pre žiakov posledných ročníkov, do lavíc sa však vrátila len časť z nich.

Podľa Gröhlinga žiaci, ktorí nebudú spokojní s hodnotením podľa priemeru známok, môžu požiadať o absolvovanie klasickej maturitnej skúšky. Vlani túto možnosť využilo menej ako percento maturantov.

Minister uviedol, že oznámenie o rušení maturít urobil už teraz, aby vzhľadom na vládnu krízu nezostali maturanti v patovej situácii. Gröhlinga nominovala SaS, ktorá pohrozila odchodom z vlády, ak premiér Igor Matovič nepodá demisiu. Matovič síce už vyjadril ochotu rezignovať, avšak od koalície žiada splnenie viacerých podmienok, vrátane personálnych.

Zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/2320920-maturita-2021-grohling-zrusil-maturity-znamky-sa-vypocitaju-z-priemeru

Maturity v šk. roku 2020/2021 zrušené

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 1 / Včera: 2, Doteraz: 94

¯\_(ツ)_/¯

spravy/groehling_zrusil_maturity_2020/2021.txt · Posledná úprava: 26/03/2021 16:04 od aix150