Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:instalacia_windows_xp_z_usb_kluca

Inštalácia Windows XP z USB kľúča

Mnohokrát sa ocitneme v situácii kedy nám zlyhá CD/DVD mechanika na starom počítači, niekedy už aj na nových. Ako postupovať v takej situácii? K inštalácii Windowsu XP z USB disku je potrebné mať pripravené:

USB kľúč s veľkosťou minimálne 1GB Inštalačný obraz inštalačného CD Windows XP v počítači, alebo inštalačné CD a dostupný počítač s funkčnou CD mechanikou K vytvoreniu inštalačného USB je potrebné stiahnuť si program WinSetupFromUSB.

Tento program je potrebné nainštalovať do počítača, kde budete vytvárať inštalačné USB. Stiahnuť si ho môžete aj tu - klik. Po nainštalovaní programu vložte USB disk do počítača a v programe kliknite na tlačidlo pre formátovanie disku. Z ponuky vyberiete typ Windowsu a program sformátuje USB disk. Po sformátovaní vyberiete zdroj, kde je umiestnené inštalačné CD Windows a zvolíte cieľové USB. Na koniec stačí iba stlačiť “GO” a počkať, kým program skončí s vytváraním inštalačného disku. V počítači, kde budete tento Windows budete inštalovať nezabudnite zvoliť pri štarte počítača bootovanie (čítanie) z USB disku skôr, ako z hard disku a to buď pri štarte stlačením klávesy, pomocou ktorej volíte bootovanie, alebo nastavením bootovania v BIOSe.

Týmto spôsobom odštartujete inštaláciu z USB kľúča, a je po probléme.

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/instalacia_windows_xp_z_usb_kluca.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 13:59 od aix150