Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:preco_pouzivat_google_chrome

Prečo používať Google Chrome?

Globálne štatistiky spoločnosti StatCounter.com hovoria jasnou rečou. Najpoužívanejším internetovým prehliadačom súčasnosti je Chrome 18.x od Google. Ešte minulý mesiac bola situácia odlišná. Jednotkou bola línia Chrome 17.x. Pravidelné (a časté) vydávanie nových verzií produktov ako Chrome a Firefox však vie riadne zamiešať výsledným poradím.

Kým na prvom mieste k aprílu tohto roka nájdeme spomínaný Chrome 18.x s podielom necelých 25 percent, dvojkou globálneho rebríčka je Internet Explorer 9 od Microsoftu (cca. 15,7 %). Len o málo nižší podiel v apríli dosiahol rival Firefox, reprezentovaný líniou 11.x.

Prečo používať Google Chrome?

Prehliadač Google Chrome Vám poskytuje zaručene vysokú rýchlosť. Je navrhnutý tak, aby bol čo najrýchlejší vo všetkých smeroch. Rýchlo sa spúšťa, webové stránky načíta za okamih.

Jeho jednoduchosť tvorí okno prehliadača, ktoré je moderné, jednoduché a prehľadné a obsahuje funkcie navrhnuté s ohľadom na efektivitu a jednoduché použitie.

Prehliadač Chrome je navrhnutý s ohľadom na zvýšenie bezpečnosti používateľov na webe. Je vybavený zabudovanou ochranou proti škodlivému softvéru a neoprávnenému získavaniu údajov (phishingu), funkciou automatických aktualizácií, vďaka ktorej je vždy vybavený najnovšími opravami zabezpečenia a ďalšími funkciami.

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/preco_pouzivat_google_chrome.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 14:09 od aix150