Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


studium:odborne_predmety:vsetko_o_pocitacoch:rovnice_vo_worde

Rovnice vo worde

V nasledujúcom článku vám poradíme, ako spustiťe nástroj pre vloženie rovnice do dokumentu a pre jej samotnú úpravu. Tak isto sa dozviete, ako vybrať jednotlivé čati, z ktorých sa rovnice skladajú, a ako upraviť zpôsob ich zobrazovania a veľkosť písma.

1. Spustite nástroj pre tvorbu rovníc

Uistite sa, že pracujete s dokumentom, ktorý je uložený vo formáte DOCX. V dokumentoch vo formáte DOC nie je nástroj pre tvorbu rovníc prístupný. Kliknite do toho miesta textu, do ktorého chcete rovnicu vložiť. Kliknite na záložku Vložiť a v skupine Symboly vyhľadajte nástroj Rovnice. Kliknite na šípku na tomto nástroji, a otvorí sa jeho ponuka. Z nej vyberte niektorú z navrhovaných rovníc alebo kliknite na položku Vložiť novú rovnicu.

2. Vytvorte rovnicu

Do poľa Sem zadajte rovnicu postupne zadávajte jednotlivé časti rovnice. MS Word zobrazí pre úpravu rovnice dočasnú kartu Návrh. Základné symboly vyberajte z galérie Symboly. Pre vkladanie zlomkov, mocnín, odmocnín, integrálov apod. slúži nástroj v skupine Štruktúra. Ponuka každého z týchto nástrojov zahŕňa rôzne druhy daných položiek. Tieto položky obsahujú textové polia, do ktorých zapíšete požadované hodnoty alebo vložíte ďalšiu štruktúru (napr. do čitateľa zlomku môžete vložiť štrukturu pre výpočet odmocniny). Pri úprave rovnice môžete tak isto využiť klávesovú skratku Ctrl+I, ktorá v označenom texte zapína/vypína kurzívu. Po vytvorení rovnice môžete upraviť veľkosť použitého písma: Označte text rovnice, kliknite na záložku Domov a na karte Písmo upravte veľkosť písma.

studium/odborne_predmety/vsetko_o_pocitacoch/rovnice_vo_worde.txt · Posledná úprava: 21/02/2021 14:10 od aix150