Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


covid-automat:toto_mnohych_potesi._podmienky_nosenia_respiratorov_a_rusok_sa_od_pondelka_zmiernuju

Toto mnohých poteší: Podmienky nosenia respirátorov a rúšok sa od pondelka zmierňujú

Rúška od 19.4.2021 Bardejov 15.4.2021 (ssjh): Podmienky nosenia respirátora či rúška sa vo vybraných situáciách zmierňujú. Uvoľnenie opatrení, ktoré umožňuje zlepšujúca sa epidemiologická situácia, spresnil úrad verejného zdravotníctva v novom znení vyhlášky k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

Vyhláška, zverejnená vo vestníku vlády, je platná od pondelka 19. apríla.

Povinnosť mať v exteriéri rúško, respirátor či ich náhradu sa nebude už týkať tých, ktorí budú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti, vzdialení viac ako päť metrov,” vysvetlila jednu zo zmien hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Namiesto respirátora budú môcť mať rúška v interiéri verejných budov nosiť všetci žiaci v škole alebo školskom zariadení i pedagogickí a odborní zamestnanci počas vyučovania.

Podobne na pracovisku zamestnanci, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu,” dodala Račková.

Možnosť nosiť rúško namiesto respirátora sa bude týkať aj tých zamestnancov, ktorých spôsob práce a pracovné podmienky nosenie respirátora neumožňuje, pričom na to stačí dohoda medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov.

Doteraz to bolo možné iba na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby. Ostatné ustanovenia ostávajú v platnosti bez zmien.

(TASR) 

Zdroj: https://www.bratislavskenoviny.sk/koronavirus/65288-toto-mnohych-potesi-podmienky-nosenia-respiratorov-a-rusok-sa-od-pondelka-zcounteru

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 2 / Včera: 3, Doteraz: 159

¯\_(ツ)_/¯

covid-automat/toto_mnohych_potesi._podmienky_nosenia_respiratorov_a_rusok_sa_od_pondelka_zmiernuju.txt · Posledná úprava: 15/04/2021 18:14 od aix150