Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


 • Dansk (Danish)
 • Deutsch (German)
 • ελληνικά (Greek)
 • English
 • Español (Spanish, Mexico)
 • Finland
 • Français (French)
 • Gaeilge (Irish)
 • Maďarsko (Hungaria)
 • Italiano
 • Lithuania
 • Latvija
 • Nederlands
 • Norsk or Bokmål (Norwegian
 • Poliski (Polish)
 • Português (Portuguese, Portugal)
 • Română (Romanian)
 • Svenska (Swedish)
 • Tϋrkçe (Turkish)
 • Ukraina (UK)
 • 中文 (Chinese)
oznam:ockovanie

COVID AUTOMAT

V pondelok sa spustil covid automat. Na celonárodnej úrovni je Slovensko naďalej v čiernej fáze. Situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa mierne zhoršila, zdôraznil minister zdravotníctva.

Očkovanie učiteľov

Predpokladá sa, že otvorením škôl sa situácia ešte zhorší. Minister zdravotníctva informoval, že učitelia budú očkovaní prednostne (prioritne učitelia materských škôl, základných škôl 1. stupňa a posledných ročníkov stredných škôl). Učitelia sa začnú očkovať od soboty 13. februára. Očkovania sa budú realizovať v soboty a v nedele v 12 očkovacích centrách. Zoznamy poskytne ministerstvo školstva. Učitelia mladší ako 55 rokov budú očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Starších ako 55 rokov zaočkujú zdravotníci vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Nepedagogickí zamestnanci by sa zatiaľ očkovať nemali.

Požiadavka o očkovanie

Registračný formulár: Očkovanie učiteľov :!:

Otváranie škôl

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu informovalo, že prezenčné vyučovanie bolo v utorok k 10 hod. obnovené v 1415 školách, otvorilo sa 21 % škôl. Z toho je 643 materských škôl vrátane špeciálnych materských škôl. Otvorených bolo v utorok aj 664 základných škôl vrátane špeciálnych škôl a 108 stredných škôl, v ktorých sú zarátané aj špeciálne stredné školy. Niektoré školy sa od pondelka mohli otvoriť. Ide najmä o materské školy, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl. Školy sa nemôžu otvárať v čiernych okresoch.

Potvrdenie o zamestnaní - pedagogický zamestnanec

Toto tlačivo môže škola vytlačiť z aScAgendy, v tlačive je potrebné potvrdiť, či učiteľ spadá do kategórie, ktorá má narok na očkovanie.

Na teraz prebiehajúce očkovanie bude teda učiteľ potrebovať spomenuté špeciálne tlačivo!

AscAgenda, vytlačiť potvrdenie

Potvrdenie, pedagogický zamestnacec

Očkovanie zamestnancov škôl a školských zariadení

Nakoľko zatiaľ nebudú očkovaní všetci učitelia - ministerstvo školstva nakoniec pripravilo ešte špeciálne tlačivo pre očkovanie učiteľov. Toto tlačivo môže škola vytlačiť z aSc Agendy, v tlačive je potrebné potvrdiť, či učiteľ spadá do kategórie, ktorá má narok na očkovanie.

Na teraz prebiehajúce očkovanie bude teda učiteľ potrebovať spomenuté špeciálne tlačivo!

Cieľom je, s pribúdajúcim počtom vakcín, pozývať na očkovanie postupne všetky skupiny pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Dovoľujeme si požiadať zamestnancov škôl, aby sa prihlasovali na očkovanie vtedy, keď dostanú od svojho riaditeľa link na prihlasovanie zaslaný z ministerstva.

https://www.minedu.sk/ockovanie-zamestnancov-skol-a-skolskych-zariadeni/

Najčastejšie kladené otázky - očkovanie

1. Po prihlásení na link, ktorý mi poslal riaditeľ školy, sa neviem zaregistrovať, lebo mi. to oznamuje nasledovné: „ Vaše rodné číslo sa nenachádza v zozname oprávnených pedagogických zamestnancov vo veku do 55 rokov (vrátane) v rezortnom informačnom systéme (RIS). Z uvedeného dôvodu Vás neevidujeme ako oprávneného pedagogického zamestnanca pre túto fázu očkovania“. Čo mám robiť?

Pokiaľ patríte medzi oprávnenú skupinu pedagogických zamestnancov, prosím, kontaktujte riaditeľa vašej školy, aby opravil vaše osobné údaje v školskom informačnom systéme a zaslal aktualizačnú dávku do RIS-u. V priebehu budúceho týždňa budeme mailom informovať riaditeľov škôl o tom, že opravené údaje boli zaslané NCZI a je teda možné prihlasovanie ich zamestnancov, ktorí mali v RISe nesprávne údaje. Pokiaľ nepatríte medzi oprávnenú skupinu pedagogických zamestnancov, poprosíme Vás o trpezlivosť. Pracujeme na tom, aby sme v nasledujúcich fázach pozývali ďalšie skupiny pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov.

2. Naša základná škola nedostala mail s linkom na prihlasovanie sa. Čo máme robiť?

V tomto prípade príde mail v dohľadnej dobe. Vzhľadom na to, že očkovacie látky sú zatiaľ pre školstvo v určitom množstve a aj očkovacie centrá majú len istú kapacitu, pozývame na očkovanie školy postupne.

3. Dobrý deň, chcem sa informovať, či sa budú očkovať vychovávatelia školských internátov pre žiakov stredných zdravotníckych škôl?

Áno, postupne sa budú očkovať všetci pedagogickí zamestnanci, odborní zamestnanci i nepedagogickí zamestnanci škôl a školských zariadení.

4. Čo bude platiť pre učiteľov, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať? Môže sa im vedenie vyhrážať, resp. dať príkazom?

Nie, očkovanie je dobrovoľne. Budú sa naďalej preukazovať platným testom podľa usmernení.

5. V súvislosti s vyhlásením pána ministra, by sme sa chceli informovať, či na vakcíny majú nárok aj zamestnanci našej súkromnej materskej školy, ktorá je zaradená do siete škôl a šk. zariadení.

Áno, majú nárok a cez riaditeľa dostanete alebo ste dostali link na prihlasovanie.

6. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako sa budú učitelia preukazovať, keď budú chcieť požiadať o očkovanie. Som totiž učiteľka vo vzdelávacej skupine detí ( detí, ktoré sú na homeschoolingu), ale nie som zamestnancom školy.

V prípade, že nie ste zamestnancom školy, nemá ministerstvo vaše údaje, ktoré zasiela NCZI na zabezpečenie očkovania. Momentálne spustené očkovanie sa týka zamestnancov škôl a školských zariadení.

7. Dobrý deň, chceli by sme sa informovať ohľadom očkovania. Vedenie našej školy, p. zástupkyňa ani p. riaditeľka nie sú zaradené na očkovanie z dôvodu aprobácie pre 2.stupeň. Chodíme do práce každý deň, cestujeme, sme vedením pre celú školu, sme v kontakte s každým zamestnancom.

Riaditeľ školy a zástupca pre 1.stupeň je zaradený v kategórii - pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu na 1. stupni základnej školy alebo v ŠKD, pretože výučbu na tomto stupni zabezpečuje.

8. Dobrý deň, na očkovanie učiteľov si musí učiteľ priniesť originál potvrdenia riaditeľa školy alebo stačí podpísaný vytlačený scan?

Stačí scan potvrdenia.

9. Bude zaočkovaný učiteľ s ½ úväzkom, ak druhu polovicu úväzku pracuje ako asistent?

Áno. Aj asistenti, ak sú zamestnancami školy a sú uvedení v RIS, sa teraz očkujú, takže nie je dôvod, aby nebol zaočkovaný.

10. Dobrý deň, dnes začalo prihlasovanie na očkovanie pre učiteľov, ktorí učia prezenčne. Ako to je so zamestnancami, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať? Nielen pedagogickí zamestnanci, ale aj nepedagogickí (upratovačky). Čo v takom prípade máme robiť?

Nie, začalo očkovanie všetkých učiteľov, ktorí sú uvedení v kategóriách, nielen tých, ktorí práve v tomto čase učia prezenčne. Očkovanie je dobrovoľné. Ak odmietajú očkovanie, musia mať testy, ako je to upravené v príslušných uzneseniach vlády, vyhláškach a v COVID automate.

11. V našej škole zabezpečujeme výučbu žiakov v malých skupinách pre žiakov z MRK v špeciálnych triedach a v 9. ročníku, ktorí nemajú prístup k online vzdelávaniu. Majú nárok na očkovanie v tejto vlne aj PZ, ktorí zabezpečujú ich výučbu? A ako je to s OZ - školský psychológ a sociálny pedagóg, ktorí sú v dennom kontakte so žiakmi a ich rodičmi.

Prvá fáza očkovania by mala trvať najbližšie tri týždne, v nej sa dáva možnosť očkovať sa vymenovaným skupinám v dokumente Informácie o očkovaní. Následne sa budú identifikovať ďalšie skupiny zamestnancov tak, aby boli všetci zaočkovaní v čo najkratšej dobe. S pribúdajúcim počtom vakcín tak v ďalších fázach budú na očkovanie pozývané ďalšie skupiny pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení, zohľadňujúc aj to, ako sa jednotlivé typy škôl a školských zariadení budú pripravovať na možný návrat do prezenčnej formy vzdelávania.

12. Som riaditeľ školy, 11.2. som dostal mail s inštrukciami na očkovanie, ale nebola priložená príloha. Kde nájdem prílohu – potvrdenie o zamestnaní?

Prílohu o zamestnaní nájdete v AsC agende alebo v eŠkole. Okrem toho je zverejnená na stránke ministerstva https://www.minedu.sk/ockovanie-zamestnancov-skol-a-skolskychzariadeni/. Ospravedlňujeme sa za nedopatrenie, že nebola zaslaná 11.2. aj mailom. Na uvedenej stránke zverejňujeme aj ďalšie informácie, preto ju odporúčame sledovať. Dopĺňať budeme aj FAQ.

13. Naša škola nedostala 11.2. mail s linkom na prihlasovanie. Avšak link nám preposlala spriatelená škola (resp. nemenovaná organizácia). Máme sa prihlasovať?

Prosíme vás, aby ste sa prihlasovali až vtedy, keď vám príde mail z ministerstva. Očkovanie musí mať určitú logistiku, preto sa neprihlasujte na základe preposlaného linku napr. zo spriatelenej školy.

zdroj: https://www.minedu.sk/data/att/18714.pdf

Očkovanie osôb po prekonaní ochorenia COVID-19

https://www.minedu.sk/data/att/18716.pdf

František Haluška 02/12/2021 12:23

oznam/ockovanie.txt · Posledná úprava: 15/02/2021 15:11 od aix150