Spojená škola Juraja Henischa

Gymnázium, SOŠ polytechnická, Slovenská 5, Bardejov

Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


spravy:dobre_spravy_od_ministra_skolstva:v_najblizsich_tyzdnoch_by_sa_mohli_otvarat_dalsie_rocniky_na_skolach

Dobré správy od ministra školstva: V najbližších týždňoch by sa mohli otvárať ďalšie ročníky na školách

minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling BRATISLAVA - V najbližších týždňoch by sa mohli otvárať ďalšie ročníky na školách. V súvislosti so zlepšujúcou sa situáciou okolo nového koronavírusu to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Zároveň apeluje na dodržiavanie preventívnych opatrení.


Informoval o tom Odbor komunikácie rezortu školstva. “V posledných dňoch sme komunikovali s novým premiérom aj s epidemiologickým tímom. Situácia vyzerá priaznivo a ak sa podarí udržať tento trend aj po Veľkej noci, mohol by sa v nasledujúcich týždňoch COVID automat prepnúť na regionálnu úroveň, čo by znamenalo otváranie ďalších ročníkov,” uviedol šéf rezortu.

O tom, že pandemická situácia na Slovensku sa pomaly zlepšuje, hovoria podľa ministra klesajúce čísla hospitalizovaných. Zdôraznil však, že Slovensko ešte stále nie je z najhoršieho vonku a vývoj situácie závisí hlavne od toho, ako Slováci zvládnu aktuálne sviatky.

Šéf rezortu školstva preto apeluje na dôsledné dodržiavanie preventívnych opatrení. Dodal, že v závislosti od vývoja situácie by sa dalo predpokladať, že k prechodu z celoslovenského do regionálneho COVID automatu by mohlo dôjsť v najbližších týždňoch.

Zdroj: https://m.topky.sk/cl/10/2090163/Dobre-spravy-od-ministra-skolstva--V-najblizsich-tyzdnoch-by-sa-mohli-otvarat-dalsie-rocniky-na-skolach

Táto stránka bola navštívená:

Dnes: 2 / Včera: 2 , Doteraz: 74

¯\_(ツ)_/¯

spravy/dobre_spravy_od_ministra_skolstva/v_najblizsich_tyzdnoch_by_sa_mohli_otvarat_dalsie_rocniky_na_skolach.txt · Posledná úprava: 03/04/2021 18:27 od aix150